Multiple Choice
If a product has a cost of $44.47 and a selling price of $62.53 , what is the markup?
A) $18.06
B) $16.81
C) $14.56
D) $18.31
E) $15.96
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q48: Which is a better buy, a four
Q49: Use cross-multiplication to solve the equation
Q50: Find the unit price (in dollars per
Q51: A customer gave a taxi driver $24
Q52: An item at a tourist shop sells
Q54: If a product has a cost of
Q55: Solve for the length of x
Q56: If a product has a cost
Q57: Solve the proportion
Q58: If a product is discounted by
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents