If Kate bought a sofa for $780 and plans to make 12 payments, what is the amount per payment?
A) $55 per payment
B) $75 per payment
C) $65 per payment
D) $85 per payment
Correct Answer:
Verified
Q85: Is x = -1 a solution to
Q86: Find the unit cost to three decimal
Q87: Convert the metric units of length using
Q88: Write the phrase as an algebraic expression.
The
Q89: Write the rate as a unit rate
Q91: Solve the inequality. Write your answer in
Q92: Solve the inequality. Write your answer in
Q93: Solve the inequality. Write your answer in
Q94: Evaluate the expression for the given values
Q95: Solve the inequality. Write your answer in
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents