Short Answer
Find the unit price for a 64-ounce bottle of detergent for $9.59. Round to the nearest tenth of a cent.
$__________ per ounce
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q224: Is the exponential equation Q225: Find Q226: Find the unit price for a 15-ounce Q227: In the expression Q228: Is the exponential equation Q230: The associative property of multiplication is used