Solved

Find the Unit Price for a 64-Ounce Bottle of Detergent

Question 229

Short Answer

Find the unit price for a 64-ounce bottle of detergent for $9.59. Round to the nearest tenth of a cent.

$__________ per ounce

Correct Answer:

verifed

Verified

Unlock this answer now
Get Access to more Verified Answers free of charge

Related Questions

Unlock this Answer For Free Now!

View this answer and more for free by performing one of the following actions

qr-code

Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks

upload documents

Unlock quizzes for free by uploading documents