Short Answer
Find the unit price for a 15-ounce box of cereal for $4.29. Round to the nearest tenth of a cent.
$__________ per ounce
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q221: Find the unit price for a 8-ounce
Q222: Is the equation Q223: Find the prime factorization of 54. List Q224: Is the exponential equation Q225: Find Q227: In the expression Q228: Is the exponential equation Q229: Find the unit price for a 64-ounce Q230: The associative property of multiplication is used Q231: In the expression Unlock this Answer For Free Now! View this answer and more for free by performing one of the following actions Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks Unlock quizzes for free by uploading documents