Kiwi fruit costs $0.23 each. Find the total cost of 8 kiwi. Round to the nearest cent.
A) $8.23
B) $1.94
C) $1.84
D) $34.78
E) $1.66
Correct Answer:
Verified
Q8: Find the unit cost. Round to the
Q9: An automobile manufacturer increased the average
Q10: A new computer system reduced the
Q11: Find the unit cost. Round to the
Q12: Suppose your local supermarket offers the following
Q14: Standard Brands paint that regularly sells
Q15: Resner Builders' Hardware uses a markup rate
Q16: Suppose your local supermarket offers the following
Q17: Find the unit cost. Round to the
Q18: During 1 year, the number of people
Unlock this Answer For Free Now!
View this answer and more for free by performing one of the following actions
Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks
Unlock quizzes for free by uploading documents