Multiple Choice
A bakery buys various types of nuts as ingredients for cookies. What is the cost of 23 pounds of peanuts if the price per pound of peanuts is $9.19?
A) $211.37
B) $76.90
C) $21.14
D) $7.69
E) none of the above
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q53: Multiply. Q54: Find the following power. Q55: Divide. Q56: Estimate by rounding each factor to Q57: Evaluate the expression. Q59: Divide. Q60: Evaluate the expression. Q61: To start a mobile dog-grooming service, a Q62: Divide. Q63: Divide and round the result to Unlock this Answer For Free Now! View this answer and more for free by performing one of the following actions Scan the QR code to install the App and get 2 free unlocks Unlock quizzes for free by uploading documents